Seminerler

Ateşten Yol - İlişkilerin Nöro-Bilimi

Madem düşünen, bilen, öğrenen canlılarız, kendimizi doğanın bu kadar üzerinde görürken, yaptığımız bunca yanlışı neden yaparız? Neden kendimizi anlatamaz ve başkasını anlayamayız? Kendiniz ile yüzleşmek ve cevabını öğrenmek ister misiniz?

Karmaşık, çok disiplinli ve hızla gelişen nöro-bilim alanından ilişkilere bakarken alışılmadık bir biçimde eğlenceli bir dil kullanıyor. Sıkıcı konuları sıkmadan, hatta gülümseterek anlatması, semineri aynı zamanda anlaşılır kılıyor. “Başka türlü anlatamam, yoksa ben de sıkılırım” diyecek kadar da bilimin toplumsal imajının(!) farkında aslında.

Mert Ertunç, Ateşten Yol seminerinde öğrenilmişliklerin değer yargılarımıza ve ilişkilerimize olan etkisini biraz psikoloji biraz da nöro-bilim açısından anlatıyor. Bize, ilişkilerimize tam anlamıyla ayna tutuyor. “İnsanlarla, hayvanlarla ve eşyalarla ilişkilerimizi neler düzenler? Ben dediğimiz her an kendimizde miyiz?” sorularına cevap veriyor.


Seminerden çıkışta hayatın sırrını bulmayacaksınız belki ama hayat yolundaki, ilişkilerinizdeki alevleri fark eder hale geleceksiniz. Alevleri söndürmeyi değilse de ateşleyen unsurları fark etmeyi vaat ediyor.”